Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fénixův řád

23. 2. 2008
Popis: V průběhu Voldemortova prvního vzestupu v roce 1970, Albus Brumbál založil skupinu lidí společně bojující proti němu. Nazývají se "Fénixův řád". Jeho členové reprezentují rozmanitou skupinu - od čarodějů po motáky. Tato různorodost je jakousi "nálepkou" organizace a je to také Brumbálova klíčová filozofie - Řád je něco jako kontrast ke kouzelnickým názorům Malfoyových, Blackových a Voldemorta samotného. Fénixův řád bojoval také v bitvě proti Smrtijedům v červnu roku 1996.

Mnoho členů Řádu zemřelo v prvním vzestupu roku 1970. V průběhu druhého povstání bylo několik dalších členů zabito.

Až do smrti Siriuse Blacka, Řád Fénixe používal dům číslo 12 na Grimmauldově náměstí jako svou základnu. Tento starý dům (cca jednu míli od nádraží King's Cross) je chráněn Fideliových zaklínadlem, které znemožňuje, aby se o něm dozvěděl někdo nepovolaný. Strážcem tajemství je Albus Brumbál. V srpnu roku 1995 tu Harry strávil nějaký čas, kdy se tu ukrýval a snažil se pomáhat Řádu.

Členi Fénixova řádu:

Sirius Black: Nechal Řád používat jako základnu svůj dům č. 12 na Grimmauldově náměstí. Protože po něm usilovně pátralo ministerstvo kouzel, neměl dovoleno vycházet ven. Byl zabit na Ministerstvu kouzel (Odbor záhad) svou sestřenicí - Smrtijedkou Bellatrix Black Lestrange.


Dedalus Kopál: Dedalus pomohl Harrymu v jeho útěku z domu Dursleyových. Také se s Harrym setkal ještě předtím, než nastoupil do Bradavic. Poznáte ho podle vysokého fialového klobouku, který mu obvykle padá, pokud je rozrušený.


Albus Percival Wulfric Brian Brumbál: Ředitel školy Čar a kouzel v Bradavicích. Zakladatel Fénixova řádu a také strážce tajemství. Údajně jediný kouzelník, kterého se Lord Voledmort kdy bál. Byl zabit v červnu roku 1997 Severusem Snapeem.


Aberforth Brumbál: Mladší bratr Albuse. Byl na fotografii čelnů Řádu, kterou Pošuk Moody ukázal Harrymu v pátém díle. Toto setkání Moodyho s Aberforthem bylo první a poslední v roce 1996.


Arabella Doreen Figgová: Moták, který žije poblíž domu Dursleyových. Albus Brumbál jí pověřil, aby dávala pozor na Harryho. Byla to také ona, která mu pomohla při útoku mozkomorů, kdy měl být (ale nebyl :P) na stráži Mundungus Fletcher.


Mundungus Fletcher "Dung": Zlodějíček, který nebyl částí zakladatelů Fénixova řádu, ale přidal se až později.


Rubeus Hagrid: Polo-obr, který byl poslán, aby s madame Maxime přetáhl obry na stranu dobra.


Hestia Jonesová: Růžolící černovlasá čarodějka, která byla přítomna při Harryho převezení do domu č. 12. Je to poměrně nový člen Fénixova řádu.


Remus J. Lupin: Vlkodlak, který byl důležitou součástí týmu, který Harryho převážel na Grimmauldovo náměstí a kterého Potter znal nejlépe ze všech. Lupin nyní spolupracuje s Řádem a též bojoval na Odboru záhad.


Minerva McGonagallová: Zástupkyně ředitele Brumbála a také učitelka přeměňování v Bradavicích. Minerva McGonagallová je registrovaným zvěromágem.


Alastor "Pošuk" Moody: Bývalý vynikající bystrozor, který byl v zakládajícím týmu Fénixova řádu. Je známý, že nikdy neměl se Smrtijedy žádné slitování. Byl členem týmu "Vysvobození Harryho od Dursleyových" a bojoval na Odboru záhad.


Sturgis Tobolka: Čaroděj s hranatou bradou a slámovými vlasy, který je asi o dva roky starší než Severus Snape a Harryho rodiče. Člen týmu "Vysvobození Harryho od Dursleyových". Byl zatčen kouzelníkem Erikem Munchem 31. srpna 1995 v jednu hodinu ráno, na Ministerstvu kouzel, když se "pokoušel otevřít tajné dveře" a poslán na 6. měsíců do AZkabanu 6. září 1995.


Kingsley Pastorek: Kingsley byl pověřen vyšetřováním případu Siriuse Blacka, takže mohl podsouvat ministerstvu tajné informace o jeho stávajícím pobytu v cizině. Kingsley Pastorek byl také vybrán Popletalem jako asistent při projednávání věcí ohledně Brumbálovy armády. Byl členem týmu "Vysvobození Harryho od Dursleyových", bojoval na Odboru záhad a snažil se dokončit Siriusův duel s Bellatrix, ale nakonec uprchl.


Severus Snape: Dvojitý agent, který pracuje pro Brumbála i Lorda Voldemorta. Harry nikdy neměl Severuse v lásce, ale Brumbál se vyjádřil, že mu bezmezně věří. V šestém roce Snape Brumbál zabil... ale nidky nevíme, ukáže se Severus v dobrém nebo špatném světle?


Nymphadora Tonksová: Velice mladá /o 6 let starší než Harry/ bystrozorka, která získala kvalifikaci v roce 1995. Je velice neohrabaná (nemá talent pro základní kouzla, jako je Pulírexo), ale zase výborná na převleky - metamorfomág (může měnit podoby jak se jí zlíbí). Moc mladá na to, aby mohla patřit do základního složení Fénixova řádu. Byla členkou týmu "Vysvobození Harryho od Dursleyových" a bojovala v duelu s Bellatrix Lestragenovou na Odboru záhad.


Emmeline Vanceová: Nádherně vypadající čarodějka. Byla členkou týmu "Vysvobození Harryho od Dursleyových". "Falešně" zabita Smrtijedy v prvním týdnu druhé čarodějné války. Severus Snape klamal Bellatrix tím, že on byl ten, kdo jí prozradil. Vražda se stala poblíž Downing Street číslo 10.


Artur Weasley: Diskrétně sbírá informace na Ministerstvu kouzel a přináší je Řádu. V pátém díle byl zraněn Voldemortovým hadem.


Bill Weasley: Dostal práci v Gringottově bance a odtud může donášet zprávy do Řádu. Mluvil s Goblinovými, aby určil, na čí straně vlastně jsou.


Charlie Weasley: Pracuje s draky v Rumunsku a shání nové lidi pro Řád.


Molly Weasley: Molly pomohla s vyklízením a čištěním domu č. 12 na Grimmauldově náměstí.

Členi zakládajícího Fénixova řádu, kteří už nejsou nadále jeho součástí:


Edgar Bones: Byl zabit spolu s jeho rodinou. Hagrid považoval Bonesovi za nejlepší čaroděje a čarodějky jejich současnosti. Sestra Amélia byla v roce 1996 zabita Smrtijedy.


Caradoc Dearborn: Byl zabit 6 měsíců poté, co byla pořízena fotka Fénixova řádu a jeho tělo nikdy nebylo nalezeno.


Benjy Fenwick: Byl zabit, zbyly z něj jen kousky.


Frank a Alice Longbottomovi: Bystrozoři, po Voldemortově pádu byly mučeni Bellatrix Lestragenovou a Bárty Skrkem mladším až k šílenství. Momentálně jsou u sv. Munga.


Marlene McKinnonová: Zabita Smrtijedy spolu s celou její rodinou dva týdny poté, co byla fotka Řádu pořízena.


Dorcas Loučková: Údajně byla zabita Voldemortem osobně.


Peter Pettigrew: Byl vybrán Potterovými jako strážce tajemství na poslední chvíli, protože Sirius tvrdil, že to bude bezpečnější. Bohužel, jeho slova se nepotvrdila a Peter Lily a Jamese Voldemortovi vydal. Nyní zůstává ve službě Temného pána jako Smrtijed.


Gideon a Fabian Prewettovi: Bratři, kteří zahynuli v boji proti pětičlenné skupině Smrtijedů, zahrnující i Antonína Dolohova. Pošuk má o nich velice vysoké mínění.


Lily a James Potterovi: Harryho rodiče byli zabiti samotným Voldemortem na Halloween v roce 1981.zdroj: www.hp-lexicon.org
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář